Master Profesional në Banka dhe Sigurime

Programi i masterit profesional në Banka dhe Sigurime në Universitetin Metropolitan Tirana synon të përgatisë ekspertë të rinj në sektorin bankar dhe atë të sigurimeve. Të diplomuarit në këtë program studimi do të jenë të aftë për të kryer analiza cilësore të planeve të investimit për individët ose organizatat.
Do të përvetësohet metodologjia, teknika dhe

profesionaliteti nga ndërthurja e metodave statistikore me ato financiare dhe ekonomike. Studentët do të trajnohen si profesionistë në tregjet e sigurimeve , duke pasur aftësitë e nevojshme për analizimin e tregjeve financiare, ndërtimin dhe menaxhimin e produkteve të sigurimit, përcaktimin e strategjive të investimeve dhe menaxhimin e riskut.

Informacione të Detajuara

Kohëzgjatja