Rektori i Universitetit të Bielsko-Bialas viziton Universitetin Metropolitan Tirana

Rektori i Universitetit të Bielsko-Bialas në Poloni Jaroslaw Janicki dhe Drejtoresha e Marrëdhënieve me Jashtë, Hania Lamers vizituan Universitetin Metropolitan Tirana, ku patën takime me homologët e tyre shqiptarë dhe prezantuan mundësitë e bursave Erasmus.

Universiteti i Bielsko-Bialas është një ndër partnerët ndërkombëtarë të Universitetit Metropolitan Tirana. Gjatë takimit me Zëvendësrektorin Nikolla Civici, Dekanin e Fakultetit të Inxhinierisë dhe Arkitekturës Emre Çeçen dhe Dekanin e Fakultetit Ekonomik Sopot Cama, z.Janicki dhe znj.Lamers u njohën më shumë me strukturën e arsimit të lartë në Shqipëri, sfidat dhe mundësitë për të thelluar bashkëpunimin edhe në nivel stafesh akademike.

Ditën e dytë të qëndrimit në Tiranë, Drejtoresha e Marrëdhënieve me Jashtë Hania Lamers prezantoi për studentët e UMT bursat Erasmus, duke theksuar rëndësinë e ndërkombëtarizimit të studimeve të tyre.

Nga viti i ardhshëm akademik, studentëve të Universitetit Metropolitan Tirana, veçanërisht atyre të Inxhinierisë së Ndërtimit dhe të Inxhinierisë Softuerike, do t’u ofrohet mundësia të kryejnë një ose dy semestre në Universitetin e Bielsko-Bialas në Poloni.

Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus error sit voluptatem accusantium doloremque laudantium, totam rem aperiam, eaque ipsa quae ab illo inventore veritatis et quasi architecto beatae vitae dicta sunt explicabo. Nemo enim ipsam voluptatem quia voluptas sit aspernatur aut odit aut fugit, sed quia consequuntur magni dolores eos qui ratione voluptatem sequi nesciunt. Neque porro quisquam est, qui dolorem ipsum quia dolor sit amet, consectetur, adipisci velit, sed quia non numquam eius modi tempora incidunt ut labore et dolore magnam aliquam quaerat voluptatem. Ut enim ad minima veniam, quis nostrum exercitationem ullam corporis suscipit laboriosam, nisi ut aliquid ex ea commodi consequatur? Quis autem vel eum iure reprehenderit qui in ea voluptate velit esse quam nihil molestiae consequatur, vel illum qui dolorem eum fugiat quo voluptas nulla pariatur?Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus error sit voluptatem accusantium doloremque laudantium, totam rem aperiam, eaque ipsa quae ab illo inventore veritatis et quasi architecto beatae vitae dicta sunt explicabo. Nemo enim ipsam voluptatem quia voluptas sit aspernatur aut odit aut fugit, sed quia consequuntur magni dolores eos qui ratione voluptatem sequi nesciunt. Neque porro quisquam est, qui dolorem ipsum quia dolor sit amet, consectetur, adipisci velit, sed quia non numquam eius modi tempora incidunt ut labore et dolore magnam aliquam quaerat voluptatem. Ut enim ad minima veniam, quis nostrum exercitationem ullam corporis suscipit laboriosam, nisi ut aliquid ex ea commodi consequatur? Quis autem vel eum iure reprehenderit qui in ea voluptate velit esse quam nihil molestiae consequatur, vel illum qui dolorem eum fugiat quo voluptas nulla pariatur?